Nu se pretează? Nu contează! Puteți returna produsele în până la 30 de zile
Cu un voucher cadou nu veți da greș. În schimbul voucherului, destinatarul își poate alege orice din oferta noastră.
Până la 30 de zile pentru returnare
Az emberiség célja a megismerés, az egyedüli eszme, melyet a kelet filozófiája nekünk javasol. Az ember célja nem az élvezet, hanem a megismerés. Az élvezet, az öröm, véges dolgok; tévedés lenne feltételezni tehát, hogy az élvezet lenne a célunk. Minden, bennünket itt a földön megszomorító bajnak oka, hogy az emberek értelmetlen-ostobán az élvezetekben látják a követendő célt. Bizonyos idő elmúltával az embernek rá kell jönnie, hogy nem a szerencse felé kell törekedni, hanem a megismerés felé; felfedezni, hogy az élvezet és a fájdalom egyformán nagy tanítómester, s a rossz épp úgy képes nevelni, mint a jó. A lélekben lejátszódó örömök és fájdalmak mértékük szerint különböző benyomásokat hagynak hátra. Ezen benyomások kombinációjának eredője az, amit egy ember karakterének nevezünk. Vegyük bármely ember karakterét; nem fogunk mást találni benne, mint hajlamainak megnyilvánulásait, lelki benyomásainak összehatását; látni fogjuk, hogy az öröm és fájdalom egyenlő mértékben járul hozzá jelleme kialakításához. A jellem kialakításában a jó és rossz egyenrangú szerepet játszanak és bizonyos esetekben a fájdalom nagyobb mesternek bizonyul az örömnél. Ha tanulmányozzuk a világ legnemesebb jellemeit, az esetek igen nagy többségében azt mondhatjuk, hogy a fájdalomnak nagyobb mesternek bizonyul az örömnél. Ha tanulmányozzuk a világ legnemesebb jellemeit, az esetekben a fájdalom nagyobb mesternek bizonyul az örömnél. Ha tanulmányozzuk a világ legnemesebb jellemeit, az esetek igen nagy többségében azt mondhatjuk, hogy a fájdalomnak nagyobb szerepe volt karakterük kialakításában, mint az örömnek, a nyomornak inkább, mint a gazdaságnak; látni fogjuk, hogy inkább s sorscsapások táplálják a belső tüzet, mint a sikerek.
Bună ziua! Sunt Libroamiko, consilierul dumneavoastră de cărți.
Cu ce vă pot ajuta?