Transport gratuit la punctele de livrare Pick Up peste 299 lei
Packeta 15 lei Easybox 20 lei Cargus 25 lei FAN 25 lei

Dynamic Spectrum Auction in Wireless Communication

Limba englezăengleză
Carte Carte broșată
Carte Dynamic Spectrum Auction in Wireless Communication Yanjiao Chen
Codul Libristo: 09094836
Editura Springer International Publishing AG, februarie 2015
This brief explores current research on dynamic spectrum auctions, focusing on fundamental auction t... Descrierea completă
? points 161 b
321 lei
În depozitul extern în cantități mici Expediem în 12-15 zile

30 de zile pentru retur bunuri

Ar putea de asemenea, să te intereseze

Scorpia Anthony Horowitz / Carte broșată
common.buy 48 lei
Practical Wisdom for Ministry Adebayo Asogba / Carte broșată
common.buy 90 lei
Vast Minority Stuart Murray / Carte broșată
common.buy 81 lei
Identifying Community Needs Schutte De Wet / Carte broșată
common.buy 270 lei
Testament of the Dead Vincent Macraven / Copertă tare
common.buy 182 lei
Worship Words Brenda Johnson / Carte broșată
common.buy 60 lei
Cracked Egg L W Koch / Carte broșată
common.buy 65 lei
Dict. de l'Armee de Terre, (Ed.1841-1851) Lieutenant-Colonel Molliere / Carte broșată
common.buy 151 lei
Bobbsey Twins at Cedar Camp Laura Lee Hope / Carte broșată
common.buy 51 lei

This brief explores current research on dynamic spectrum auctions, focusing on fundamental auction theory, characteristics of the spectrum market, spectrum auction architecture and possible auction mechanisms. The brief explains how dynamic spectrum auctions, which enable new users to gain spectrum access and existing spectrum owners to obtain financial benefits, can greatly improve spectrum efficiency by resolving the artificial spectrum shortage. It examines why operators and users face significant challenges due to specialty of the spectrum market and the related requirements imposed on the auction mechanism design. Concise and up-to-date, Dynamic Spectrum Auction in Wireless Communication is designed for researchers and professionals in computer science or electrical engineering. Students studying networking will also find this brief a valuable resource.

Informații despre carte

Titlu complet Dynamic Spectrum Auction in Wireless Communication
Limba engleză
Legare Carte - Carte broșată
Data publicării 2015
Număr pagini 58
EAN 9783319140292
ISBN 3319140299
Codul Libristo 09094836
Greutatea 1182
Dimensiuni 155 x 235 x 3
Dăruiește această carte chiar astăzi
Este foarte ușor
1 Adaugă cartea în coș și selectează Livrează ca un cadou 2 Îți vom trimite un voucher în schimb 3 Cartea va ajunge direct la adresa destinatarului

Logare

Conectare la contul de utilizator Încă nu ai un cont Libristo? Crează acum!

obligatoriu
obligatoriu

Nu ai un cont? Beneficii cu contul Libristo!

Datorită contului Libristo, vei avea totul sub control.

Creare cont Libristo